Blog

Všechny mé dlouhodobé i krátkodobé myšlenky o programování, vedení, produktovém designu a dalších věcech shromážděny v chronologickém pořadí.

Na den programátorem

Zajímá vás, jak vypadá práce programátora? Co během své pracovní doby dělá, čemu se věnuje a jak vypadá jeho pracovní týden? Popíšu vám to z pozice juniora. A vysvětlím co junior znamená.

Nahradí umělá inteligence programátory?

Umělá inteligence hýbe světem a často zmiňovaným aspektem je, že vezme pracovní místa různému typu profesí. Jednou z nich jsou i programátoři. Je tomu skutečně tak?

10 rad začínajícím programátorům

Cítíte se zahlceni a nejste si jisti, na co se zaměřit? Následující text je věnován všem mladším vývojářům, kteří své programovací dobrodružství teprve začínají. Podělím se o 10 věcí, které jsem dlouze objevoval, ale jsou zásadní a myslím si, že by je měl znát každý mladší vývojář. Pro lepší rozvoj dovednosti a start vaší kariéry v IT.

Jak se připravit na pohovor v IT

Najít si první práci se zdá být až extrémním úkolem. Člověka limitují zejména chybějící zkušenosti. Jak pracovní, tak zkušenosti s pohovory. Proto jsem se rozhodl sumarizovat své poznatky z praxe, které si myslím, že mají reálný dopad na výsledek.

Z policisty programátorem

Jak se z policisty - vyšetřovatele na hospodářské kriminálce stane programátor? Tím, že si po dlouhodobém váhání jednoho dne řekne "jdu do toho naplno". Dříve jsem honil kriminálníky, teď honím chyby v kódu. Které si sám udělám.